BIP mapa servisumapa servisu Dnes je:
, hodina:
, svátek má: Sławy, Sławosza, Żelisławy
(cz)BEZPŁATNE KONSULTACJE

(cz)
Jeśli szukacie Państwo dotacji unijnych na założenie lub rozwój własnej działalności gospodarczej, zapraszamy na bezpłatne konsultacje w środę, 19.09.2012 w godz. 10.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Stroniu Śląskim (sala konferencyjna, I p.). Czytaj więcej...
(cz)UWAGA!!!

(cz)

Decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego GIS Pr-073-35/MB12 z dnia 16 września wstrzymuje się wprowadzanie do obrotu na całym terytorium RP na okres 1 miesiąca, napojów alkoholowych o zawartości pow. 20% alkoholu wyprodukowanych na terytorium Republiki Czeskiej.
Szczegóły: --> tutaj

(cz)ZAPYTANIE OFERTOWE

(cz)Gmina Stronie Śląskie zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na przeprowadzenie warsztatów z "questingu", wspólne opracowanie z zespołem polsko-czeskim czterech tras questingowych, wykonanie projektu graficznego czterech folderów. Specyfikacja zamówienia oraz formularz oferty w załącznikach.
Termin składania ofert: do dnia 13 września 2012.
Kontakt: Monika Ciesłowska, Referent ds. strategii i rozwoju gminy, tel. 74 811 77 22, strategia@stronie.pl.
Szczegóły: --> tutaj
Formularz ofertowy: --> tutaj
(cz)KOMUNIKAT CEIDG

(cz)

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!

Przekazujemy do wiadomości komunikat Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w sprawie czynności związanych z wpisem do CEIDG. Szczegóły: tutaj

(cz)Ogłoszenie przetargu

(cz)Ogłoszenie przetargu na działki niezabudowane położone w Stroniu Śląskim. Szczegóły --> TUTAJ .

(cz)Od lipca atrakcje turystyczne okolic Stronia Śląskiego prezentowane są na nowej stronie internetowej: www.stronskiewioski.pl . Projekt „Wirtualne wsie strońskie” zrealizowany został w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Kłodzkiej Wstęgi Sudetów i współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nowa strona interentowa daje możliwość kreowania wizerunku każdej wsi w naszej Gminie w internecie poprzez prezentację jej historii, walorów turystycznych, bazy noclegowej i gastronomicznej. Każda wioska ma oddzielną galerię, a także zakładki poświęcone inwestycjom oraz bieżącym sprawom mieszkańców. Stworzone zostało także forum, na którym zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą wymieniać opinie i podejmować ‘internetowe’ rozmowy na tematy związane z turystyką i życiem codziennym w strońskich wioskach. W dniu 24 lipca 2012 w Urzędzie Miejskim w Stroniu Śl. przeprowadzone zostało szkolenie z obsługi portalu dla administratorów strony z poszczególnych sołectw. Gminnym administratorem strony jest Monika Ciesłowska, UM, kontakt: strategia@stronie.pl.
2012-09-07 14:45:37
(cz)POSZUKIWANIA ZAGINIONYCH ŻOŁNIERZY

(cz) W miesiącu wrześniu przybędzie do Polski zespół badaczy z Biura ds. Jeńców Wojennych/Osób Zaginionych (DPMO) Departamentu Obrony USA w celu poszukiwania informacji na temat
2012-06-26 13:53:10
(cz)POWERADE MTB MARATHON W STRONIU ŚLĄSKIM

(cz) Eksploracji polskich gór ciąg dalszy. Góry Bialskie - Masyw Śnieżnika. Tegoroczny Powerade MTB Marathon oferuje zawodnikom pełną różnorodność dostępnych wrażeń. Każde pasmo
2012-06-20 08:27:29
(cz)NAGRODA DLA STRONIA ŚLASKIEGO

(cz) Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */
2012-06-08 12:50:42
(cz)BEZCENNE ODKRYCIE W KLETNIE

(cz) BEZCENNE ODKRYCIE W KLETNIE -WIELKA PRZYSZLOŚĆ JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ   Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najładniejszą jaskinią w Polsce. Od czasu jej odkrycia w 1966 r., w

(cz)

.


(cz)

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim ogłasza nabór na stanowisko:
- INSTRUKTOR  DO PROWADZENIA CHÓRU 

Kandydaci przystępujący do składania ofert powinni spełniać następujące wymagania:

- Edukacja artystyczna w zakresie muzyki
- Przygotowanie pedagogiczne

Zakres obowiązków:
- prowadzenie chóru
- umiejętność gry na instrumencie (pianino)

Kontakt:
tel. 74 8143 205,  kom. 606999050
e-mail: j.chilicki@stronie.pl


(cz)Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim ogłasza nabór na stanowisko: PROWADZENIE ORKIESTRY DĘTEJ Z UMIEJĘTNOŚCIĄ GRY NA INSTRUMENCIE DĘTYM.
(cz)WARSZTATY PLASTYCZNE W CETIKU

(cz)

Serdecznie zapraszamy do CETiKu na WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI W WIEKU 5-10 LAT. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17.10(środa) o godz. 16.00 w budynku Centrum. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne!!!

(cz)KONCERT - PIOSENKI CZESŁAWA NIEMENA W CETIKU

(cz)Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim serdecznie zaprasza "Seniorów" i nie tylko na koncert pt. "Fantasmagoria"- piosenki Czesława Niemena w wykonaniu Jarka Królikowskiego. 18 października (czwartek) godz. 19.00, sala widowiskowa Centrum. Wstęp wolny!!!

PLAKAT->tutaj
(cz)WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH W CETIKU

(cz)

CETiK zaprasza do obejrzenia wystawy prac plastycznych, pochodzącej ze Stronia Śląskiego artystki, Katarzyny Plewy. Wystawę można obejrzeć w galerii wschodniej Centrum (od strony ulicy Kościuszki) od poniedziałku do piątku w godz. 8-17 oraz w sobotę w godz. 10-12. 

PLAKAT->tutaj

(cz)WARSZTATY W CETIKU - AEROBIK Z ELEMENTAMI TAŃCA NOWOCZESNEGO

(cz)

Serdecznie zapraszamy do CETiKu na warsztaty - AEROBIK Z ELEMENTAMI TAŃCA NOWOCZESNEGO. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 8.09.2012r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w CETiKu. Zajęcia poprowadzi instruktor Zuzanna Sosna.

PLAKAT->tutaj

(cz)NAUKA TAŃCA ORIENTALNEGO DLA DZIECI W WIEKU 5-10 LAT W CETIKU

(cz)Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim zaprasza na zajęcia nauki tańca orientalnego dla dzieci w wieku 5-10 lat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 sierpnia 2012r.  o godz. 16.30 w CETiKu. Serdecznie zapraszamy!!!
(cz)WARSZTATY TEATRALNE W CETIKU

(cz)Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY TEATRALNE (prowadzenie instruktor Paulina Bagińska) w CETiKu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 września (wtorek) o godz. 16.00 w Centrum. zajęcia odbywają się bezpłatnie!!!
(cz)WARSZTATY HIP-HOP W CETIKU

(cz)

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty HIP-HOP w CETiKu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 10.09.2012r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Centrum. Koszt miesięczny, uczestnictwa w zajęciach - 60 złotych.

PLAKAT->


(cz)

Miło Nam poinformować Państwa iż Grupa Inicjatywna StronieArt działająca przy Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim

 zajęła pierwsze miejsce w kategorii Infrastruktura Techniczna, w konkursie „ Przyjazna Wieś 2011 ” na na

(cz)UWAGA PODATNICY!

(cz)

Od 2012r. zmieni się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

 

Zmiany dotyczą terminów składania przez producentów rolnych do gmin wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego oraz terminu wypłaty tych środków.

Od nowego roku wniosek o zwrot podatku składany będzie w terminach: od dnia 1 lutego do ostatniego dnia lutego i od dnia 1 sierpnia do dnia 31 sierpnia danego roku.

Limit ustalany będzie jako kwota stanowiąca iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych, będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, określonej w  ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 1 lutego danego roku.

Natomiast wypłata zwrotu podatku przyznanego na podstawie decyzji nastąpi w terminach:

- od dnia 1 kwietnia do dnia 30 kwietnia – jeżeli wnioski o zwrot podatku zostały złożone w terminie od dnia 1 lutego do ostatniego dnia lutego;

- od dnia 1 października do dnia 31 października – jeżeli wnioski o zwrot podatku zostały złożone w terminie od dnia 1 sierpnia do dnia 31 sierpnia.

Mając na uwadze wprowadzaną do ustawy zmianę polegającą na określeniu wcześniejszego o jeden miesiąc terminu na składanie wniosków o zwrot podatku (wnioski powinny być składane w lutym i sierpniu, a nie jak dotychczas w marcu i we wrześniu danego roku), pierwszy zwrot podatku realizowany w 2012 r. powinien obejmować okres od września 2011 r. do stycznia 2012 r., tzn. okres 5 miesięcy.

Stawka zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2012 roku wyniesie 0,95 zł.

Oznacza to 11-proc. wzrost kwot, które w 2012 roku mogą odzyskać producenci rolni.

(cz)NASZA GMINA NAJLEPSZA

(cz) Miło Nam poinformować Państwa iż Nasza Gmina zajęła pierwsze miejsce w kategorii Infrastruktura Techniczna, w konkursie „ Przyjazna Wieś 2011 ” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych – Etap Regionalny za projekt: „Budowa Kanalizacji Sanitarnej Stronie Śląskie – Bielice”.  
(cz)ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK'U

(cz)Bądź Aktywny z Natury! Znajdź Nas na Facebook'u - www.facebook.com/profile.php?id=100001194159995
IMPREZY
2011-12-07 13:10:58
(cz)JESIENNA SZKOŁA PLASTYKI

(cz)W Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury rusza JESIENNA SZKOŁA PLASTYKI .  Zapraszamy w każdy czwartek w godz. 15.00 - 17.00. Drogi Rodzicu nie czekaj zapisz swoje dziecko
2011-08-29 16:53:42
(cz)IMPREZY - STARE MESTO

(cz)   SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA O IMPREZACH  - kliknij tutaj.
2010-08-18 14:09:36
(cz)ZAJĘCIA Z NORDIC WALKING

(cz)   Rada Stowarzyszenia „Złoty Kasztan” w Stroniu Śląskim ZAPRASZA wszystkich chętnych na profesjonalne spacery i zajęcia z instruktorem W NORDIC WALKING`u
AKTUALNOŚCI
2011-12-22 08:24:07
(cz)INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NA USŁUGI REHABILITACYJNE

(cz) Informacja dotycząca wyboru oferty w konkursie na prowadzenie usług rehabilitacyjnych dla mieszkańców Stronia Śląskiego na rok 2012.
2011-12-07 13:30:58
(cz)DYŻURY APTEK W PORZE NOCNEJ W GMINACH STRONIE ŚLĄSKIE I LĄDEK ZDRÓJ

(cz) DYŻURY NOCNE APTEK W GMINACH STRONIE ŚLĄSKIE I LĄDEK ZDRÓJ W  MIESIĄCU GRUDZIEŃ 2011 R. WYKAZ APTEK  - kliknij tutaj
2011-12-07 13:28:44
(cz)PUNKTY INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W STRONIU ŚLĄSKIM

(cz) GMINNE CENTRUM INFORMACJI  e-mail: gci@stronie.pl ul. Kościelna 12, 57-550 Stronie Śląskie Tel. 74 - 8143 242 godziny otwarcia: poniedziałek,środa,
2011-11-23 13:41:12

(cz) Informujemy mieszkańców Gminy Stronie Śląskie, iż z dniem 1 grudnia 2011r . rozpoczyna się Konkurs na Najładniejszą Wieś w Gminie Stronie Śląskie . INFORMACJA O KONKURSIE -
2011-10-06 13:11:56
(cz)STROŃSKI PARK AKTYWNOŚCI "JASKINIA NIEDŹWIEDZIA" NA FACEBOOKU.

(cz) Stroński Park Aktywności "Jaskinia Niedźwiedzia" na FACEBOOKU .
2011-06-03 11:39:56
(cz)INFORMACJA BURMISTRZA STRONIA ŚLĄSKIEGO W SPRAWIE WYBORU ŁAWNIKÓW NA NOWĄ KADENCJĘ W LATACH 2012 - 2015

(cz)   INFORMACJA - kliknij tutaj
2011-04-29 15:35:09
(cz)OGŁOSZENIE BURMISTRZA STRONIA ŚLASKIEGO W SPRAWIE IZBY PRZYJĘĆ WCPD SPZOZ

(cz) Informujemy, że od 01 maja 2011r. pomoc lekarska i pielęgniarska udzielana będzie w budynku Izby Przyjęć WCPD SPZOZ w Stroniu Śląskim przy ul. Morawka 1. TREŚĆ OGŁOSZENIA
2011-04-06 12:38:18
(cz)MARIANNA ORAŃSKA- INFORMACJA O REALIZACJI PROJEKTU.

(cz) Gmina Stronie Śląskie realizuje projekt pn. „ Transgraniczny Szlak Królewny Marianny Orańskiej - etap II (oznakowanie i promocja szlaku)” w partnerstwie

(cz)

 projekt   współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 tytuł projektu: "Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków we wsi Strachocin"


 

 W dniu 12.07.2010 podpisano umowę na Modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków we wsi Strachocin.

Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "BUDOPOL" S.A z Bydgoszczy. Zakończenie robót planowanej jest na 30.09.2011 r. Zadanie będzie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.Całkowita wartość zadania wyniesie ok. 10 275 tys zł.Kwota dofinsnowania ok 8 733 tys. zł.

 


(cz)Wirtualny spacer po Gminie Stronie Śląskie

(cz)
   Stronie  

 Dolnośląski Klucz Sukcesu Stronie

Počítadlo přístupů: 2412792 Projektowanie stron www Go3.pl
Projekt spolufinancován z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci Programu INTERREG III A Česko-Polsko