BIP Service MapService Map Today is:
, Time:
, Name-day: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
(en)KARNAWAŁ 2012

(en)

W ostatki, 21 lutego w "Bajlandii" odbył się niecierpliwie oczekiwany od dłuższego czasu BAL PRZEBIERAŃCÓW. Jest to chyba najbardziej wyczekiwana w naszym Przedszkolu impreza.

Tego dnia nasze maluszki przybyły w pięknych kreacjach. Były księżniczki i czarownice, aniołki i pająki oraz inne postacie z bajek. dzieciaki bawiły się do upadłego przy słodkim poczestunku. A pod koniec zabawy uczastnicy zaczęli już się zastanawiać, za kogo przebiorą się za rok.

(en)GOŚCINNY WYSTĘP
2012-01-29 20:56:57

(en)
Już kolejny raz w Bolesłwowie zaproszono Seniorów na obchody Dnia Babci i Dziadka. Gospodarzami uroczystości, która odbyła się w dniu 21 stycznia byli Państwo Violetta i Dariusz Gulij oraz sołtys sołectwa Bolesławów - pan Eugeniusz Tarnowski. Zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez najmłodsze pokolenie. Wśród małych artystów - wykonawców nie zabrakło również dzieci z PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO "BAJLANDIA" w Bolesławowie. Całe spotkanie przebiegło w sympatycznej i rodzinnej atmosferze.
(en)DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012

(en)
W piątek 20 stycznia do "Bajlandii" zotali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście - "Największe Skarby wnuczków i wnuczek. Babcie, Dziadkowie a nawet Prababcie licznie przybyli do naszego przedszkola na obchody ich święta. Czekał na nich poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków. Dzieci także miały prezenty w postaci pięknie powiedzianych wierszy i zaśpiewanych piosenek. Zaproszeni goście mogli zaprezentować swoje umiejętności w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach. Dziadkowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kokardę, a babcie wzięły udział w wyścigach zabawkowych samochodzików. Spotkanie przebiegło w sympatycznej, rodzinnej atmosferze, a seniorzy wrócili do domów z upominkami włsnoręcznie wykonanymi przez ich wnuki.
(en)WRĘCZENIE NAGRÓD
(en)Gala Wręczenia Nagród

(en)Dnia 12 stycznia 2012 roku w CETiK-u w Stroniu Śląskim miała miejsce Uroczysta Gala wręczenia nagród i dyplomów w konkursie plastycznym " Mój leśny przyjaciel".
(en)MIKOŁAJ 2011

(en)
Dnia 04 grudnia już tradycyjnie jak co roku do "Bajlandii z odwiedzinami przybył Święty Mikołaj. taki dzień to doskonałe rodzinne święto - razem z przedszkolakami przybyli ich rodzice. W miłej rodzinnej atmosferze, przy poczęstunku i krótkim występie, dzieci dostały prezenty od Mikołaja. Prezenty dostali również starsi  -Mikołaj każdemu wręczył zabawną rózge "dla niegrzecznych". Zabawy i śmiechu nie było końca.
DZIĘKUJEMY I CZEKAMY NA CIEBIE MIKOŁAJU ZA ROK!!!
(en)PASOWANIE

(en)
W dniu 29 września 2011 roku w Punkcie Przedszkolnym "Bajlandia" w Bolesławowie odbyło się uroczyste pasowanie naszych małych Podopiecznych na Przedszkolaka. Piętnaścioro maluchów z "Bajlandii" czekało z niecierpliwością na ich pierwsze oficjalne pasowanie na dzielnego i prawdziwego Przedszkolaka, którego dokonała pani Irena Foremnik - prezes organu prowadzącego - Stowarzyszenia Aktywizacji i Integracji Społecznej. Stowarzyszenie zadbało o upominki i dyplomy, zaś pani Magdalena Anders, wychowawczyni w "Bajlandii" przeprowadziła przysięgę składaną przez dzieci. Zaproszeni goście, tj: Dariusz Chromiec -wiceburmistrz Stronia Śląskiego, Krzysztof Kauf - proboszcz parafii Bolesławów, Dariusz Gulij - radny gminy Stronie Śląskie, Eugeniusz Tarnowski - sołtys sołectwa Bolesławów zadbali o upominki dla wszystkich Przedszkolaków "Bajlandii". Natomiast rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla zaproszonych gości i swoich milusińskich. Czas wspólnie spędzony wzmocnił więzi poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości.
(en)OTWARCIE "BAJLANDII"

(en)
Dnia 01 września 2011 roku w Bolesłąwowie miało miejsce uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego "BAJLANDIA". Wśród zaproszonych gości przybyli pan Dariusz Gulij - radny gminy Stronie Śląskie, pan Eugeniusz Tarnowski - sołtys sołectwa Bolesławów. Natomiast uroczystego poświęcenia placówki dokonał proboszcz parafii Bolesławów - ks. Krzysztof Kauf. Organem zarządzającym Przedszkolem jest nadal niezmiennie Stowarzyszenie Aktywizacji i Integracji Społecznej w Stroniu Śląskim. Zaproszonych rodziców,dzieci i gości uroczyście powitała prezes Stowarzyszenia - pani Irena Foremnik. Dzieci usłyszały wiele miłych i ciepłych słów zachęty i odwagi. Wszyscy podopieczni naszego Punktu Przedszkolnego złożyli obietnicę rzetelnej i sumiennej nauki oraz wzorowego zachowania. Dzieci otrzymały upominki a ich rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich. Dotychczas Punkt Przedszkolny funkcjonował jako Alternatywna Placówka Wychowania Przedszkolnego "Bajlandia" i był czynny 3 dni w tygodniu. Obecnie nasza placówka prowadzi zajęcia przedszkolne przez 5 dni w tygodniu po 5 godzin. Miło nam poinformować, iż naukę przedszkolną w roku szkolnym 2011/2012 w "Bajlandii" rozpoczęło 15 dzieci w wieku 2,5 - 5 lat.
Number of visits: 2405138 Projektowanie stron www Go3.pl
Project co-financed with the means of the European Fund for Regional Development within the Project INTERREG III A Czech Republic - Poland