BIP mapa serwisumapa serwisu Dziś jest:
, godzina:
, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
2012-06-20 08:27:29
NAGRODA DLA GMINY STRONIE ŚLASKIE

Gmina Stronie Śląskie otrzymała nagrodę Kapituły Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za przebudowanie zabytkowego dworca na Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury. Nagrody FRDL przyznawane są corocznie tym inicjatywom, które umocniły więzi lokalne oraz zaktywizowały lokalne społeczności do wspólnych działań.         

Do konkursu na najlepsze inicjatywy kulturalne, jakie wydarzyły się w Polsce w latach 2010-2011 wpłynęło 156 zgłoszeń ze wszystkich województw. Zwycięzców wyłoniła w pierwszej połowie maja br. kapituła nagrody. W jej skład wchodzą m.in. reprezentanci ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Patronat nad nagrodą objęło Narodowe Centrum Kultury i Polski Komitet ds. UNESCO, a patronat medialny Polska Agencja Prasowa.

Po odnowieniu zniszczonego dworca w Stroniu Śląskim i zaaranżowaniu tam Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury gmina urządziła w budynku m.in. nowoczesną, multimedialną salę widowiskową. Projekt przebudowy dworca był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, jego realizacja kosztowała prawie 5mln zł. W centrum kultury, które otwarto w marcu 2011 r., działa młodzieżowa orkiestra dęta, kapela podwórkowa, zespół folklorystyczny oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe. W centrum organizowane są lokalne uroczystości, a także imprezy adresowane do turystów coraz liczniej odwiedzających okolice Stronia Śląskiego.

Źródło: samorzad.pap.pl
Oglądaj w Panoramie (około 26 min.)
i na stronach: Związku Powiatów Polskich
oraz Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

Licznik odwiedzin: 2355015 Projektowanie stron www Go3.pl
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu INTERREG III A Czechy-Polska