BIP mapa serwisumapa serwisu Dziś jest:
, godzina:
, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
2007-07-06 13:46:47
CO WIEM O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

CO WIEM O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

Dnia 30 maja 2007 roku w naszym przedszkolu odbył się Teleturniej Wiedzy o krajach Unii Europejskiej dla dzieci 6 – letnich. Był to ostatni punkt programu: „Przedszkolak w Europie. Zwiedzamy Ojczyzny Naszych Ulubionych Bohaterów Bajkowych”.

Każda grupa wytypowała swoją drużynę, składającą się z czterech zawodników. Drużyny zajęły wyznaczone stanowiska. Pozostałe dzieci dopingowały swojej grupie.Godzinie 10.00. hymnem: „Mały Europejczyk” rozpoczął się teleturniej. Drużyny odpowiadały na pytania dotyczące wybranych krajów UE. Dzieci miały między innymi za zadanie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na zagadkę o danym kraju, wyszukiwanie odpowiedniej flagi i zaznaczenie jej na mapie Europy. Borykały się z plątaninkami literowymi, puzzlami flagowymi, odgadnięciem symboli danego kraju na podstawie zdjęć. Każda prawidłowa odpowiedź była punktowana. Drużyny po uzyskaniu punktu, reagowały spontanicznie. Były okrzyki radości i brawa.

Zwycięską drużyną okazała się grupa Krasnali z wynikiem 18 maksymalnie zdobytych punktów. Drugie miejsce z liczbą 16 punktów wywalczyły grupy Ekoludków i Muchomorów.Drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa w teleturnieju i słodki upominek. Do końca dnia dzieci były bardzo podekscytowane i przejęte swoim udziałem w teleturnieju.Dzieci popisały się wielką wiedzą, co dało nam satysfakcję, że nasz program w dużym stopniu przybliżył im wiadomości na temat krajów Unii Europejskiej.

Jednak, przede wszystkim cieszy nas, że dostarczyłyśmy im dobrej zabawy przez cały rok. 

Organizatorki
E. Słotwińska   M. Zdanewicz 

 

Licznik odwiedzin: 2307949 Projektowanie stron www Go3.pl
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu INTERREG III A Czechy-Polska