BIP mapa serwisumapa serwisu Dziś jest:
, godzina:
, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
IMPREZY
STARE MESTO - SERDECZNIE ZAPRASZA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia STAREGO MESTA, czeskiej miejscowości przepięknie położonej u stóp Śnieżnika Kłodzkiego. Poniżej  przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczace kalendarza imprez na rok 2011.

KALENDARZ IMPREZ STARE MESTO 2011

ZAPRASZAMY 15-17.06.2007

 

 

Pod wspólnym dachem.., CZ I

15 czerwca o godz. 16:00 rozpoczął się VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkoli w Bożkowie, Kłodzku, Radkowie, Dusznikach Zdrój, Międzylesiu, Domaszkowie, Ołdrzychowicach, Polanicy Zdroju, Lądku Zdroju, Krosnowicach, Stroniu Śląskim, oraz dzieci ze Szkół Podstawowych w Kłodzku i Polanicy Zdroju.

Piątkowe uroczystości zakończyły się spektaklem teatralnym przygotowanym przez Magdę Rozwadowską, pt. ”Legenda o smokach z Łyśca”.

Weekendowa impreza(15 - 17 czerwca) pod nazwą „Pod wspólnym dachem — integracja społeczności pogranicza poprzez poznawanie kultury i tradycji” została zorganizowana wspólnie z naszymi sąsiadami ze Starego Mesta.

W sobotę (16 czerwca) obchody rozpoczęły się kolorowym pochodem ulicami Stronia Śląskiego. Popołudnie spędzone w parku upłynęło gościom pod znakiem muzyki i tańca. Wystąpiły grupy biorące udział w IX Przeglądzie Kapel Podwórkowych, zespół A.S.O. oraz Tercet Egzotyczny. Oprócz doskonałej muzyki można było zapoznać się z rozkwitającym w Masywie Śnieżnika: rękodziełem, rzemiosłem czy przekonać się jakie produkty regionalne oferowane są na naszym terenie. Nie można również było nie skosztować tradycyjnych potraw kuchni polskiej i czeskiej. Strona Czeska częstowała gości tradycyjnymi knedlikami i kiełbaską w piwie. Polscy organizatorzy zapewniali poczęstunek bigosem i żurkiem. Na zakończenie dnia do tańca zaśpiewał, dobrze wszystkim znany, Makumba.

W niedzielę było wiele atrakcji dla najmłodszych - gry, zabawy, konkursy. Popołudniem przygrywały zwycięskie kapele z dnia poprzedniego, gości satyrą bawił Bolesław Gromnicki. Następnie zgromadzeni obejrzeli Pokaz Tańców Dawnych zaprezentowany przez „Młodzież z Ulicy Kultury”. Na zakończenie wystąpiła Strońska Grupa Artystyczna „Artufices”.

Projekt „Pod wspólnym dachem…” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INERREG III A Czechy - Polska.

 

 

ZAPRASZAMY 18-19.08.2007

Pod wspólnym dachem... CZ II

18. sierpnia b.r. mogliśmy uczestniczyć w szóstym już Lecie Jaskiniowców (cała impreza wpisana została w poczet projektu „Pod wspólnym dachem …)

Do Wielkiego Kamieniołomu w Kletnie przybyli mieszkańcy naszej gminy i okolicznych miast oraz turyści z kraju i zagranicy.

Imprezę uświetniły koncerty zespołów „No To Co” i „Golden Life”, a dla miłośników muzyki klasycznej zagrał Zespół Kameralny „Menuet”. Nie zabrakło też artystów ze Stronia – Grupy Artystycznej „Artufices”, Nad Poziomem Morza i Cover Band. Ponadto jaskiniowców bawiły tańcem grupy taneczne i szkoły tańca z Warszawy, Wrocławia. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość udziału w ścieżkach dydaktyczno – turystycznych, czyli bezpłatne zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, Muzeum Ziemi, Ścieżki Krasowej i Sztolni Nieczynnej Kopalni Uranu. Zgodnie z tradycją można było wziąć udział w jaskiniowych konkursach i skosztować słynnej Łopuchówki.

W ramach integracji społeczności pogranicza poprzez poznawanie kultury i tradycji, można było skosztować kuchni czeskiej i zasięgnąć informacji o atrakcjach turystycznych, jakie oferują nam nasi sąsiedzi.

Na Lecie Jaskiniowców mieliśmy zaszczyt gościć delegacje z miast partnerskich Stronia: Gminę Chodzież, Město Staré Město i La Machine.

Projekt „Pod wspólnym dachem…” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INERREG III A Czechy - Polska.

 

 

Stronie Stronie Stronie Stronie Stronie Stronie
Licznik odwiedzin: 2362372 Projektowanie stron www Go3.pl
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu INTERREG III A Czechy-Polska