BIP mapa serwisumapa serwisu Dziś jest:
, godzina:
, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Przejrzysta Polska

W ramach Akcji Społecznej „Przejrzysta Polska” został opracowany informator budżetowy pt. „Skąd mamy pieniądze i na co je wydajemy?”, którego tekst zamieszczamy poniżej. Broszurka została dołączona w formie wkładki do VIII nr "Nowinek Strońskich". Dostępna jest również w Urzędzie Miejskim.

„Skąd mamy pieniądze i na co je wydajemy?” do pobrania:

- format ppt ( 467 KB)

   Powyższa broszura jest publikowana i rozpowszechniana wśród mieszkańców Naszej Gminy po raz pierwszy, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie Państwa uwagi. Wnioski dotyczące informacji zawartych w broszurze prosimy kierować pod nr tel. 811-77-22, e-mail: b.birowka@stronie.pl

   Do X numeru „Nowinek Strońskich” dołączyliśmy skrypt Strategii Rozwoju Gminy Stronie Śląskie. Jest to kolejny element realizacji przez Gminę zadań związanych z akcją społeczną „Przejrzysta Polska”. Skrypt dostępny jest również w siedzibie Urzędu Miejskiego.

   Zadanie ma celu przedstawienie mieszkańcom Gminy krótkiego materiału, zawierającego najważniejsze aspekty aktualnie obowiązującego strategicznego dokumentu rozwojowego.  Publikacja ta zawiera opisy zadań strategicznych, które powinny być zrealizowane w ciągu najbliższych 10 lat.

Skrypt Strategii do pobrania w formie elektronicznej:

- format pdf (483 KB)

  
Do XII numeru Nowinek Strońskich został dołaczony skrypt Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Gminy Stronie Śląskie na lata
2005 - 2010 (WPI).

Skrypt WPI do pobrania w formie elektronicznej:
-format PDF (215 KB)

Pełne opracowanie Strategii Rozwoju Gminy Stronie Śląskie oraz Wieloletniego Programu Inwestycyjnego dostępne jest na stronie internetowej www.stronie.pl i http://stronie.biuletyn.info.pl, a także w Urzędzie Miejskim (pok. nr 9).

 

Gmina Stronie Śląskie wspólnie z Ośrodkiem Górskim „Czarna Góra”, Jaskinią Niedźwiedzią, Podziemną Trasą Turystyczną, Stacją Narciarską „Kamienica” oraz z Centrum Sportu i Rekreacji zleciła wykonanie filmu promocyjnego Gminy Stronie Śląskie. Film zawiera informacje o atrakcjach turystycznych Naszej Gminy, m.in. o: Jaskini Niedźwiedziej, ośrodkach i wyciągach narciarskich, CSiR, zbiorniku rekreacyjno-retencyjnym, Podziemnej Trasie Turystycznej w Kletnie, Muzeum Ziemi w Kletnie, Hucie Szkła Kryształowego „Violetta”, Wapienniku i innych atrakcach. Ponadto materiał zawiera informacje o miejscach noclegowych, zespołach ludowych oraz imprezach odbywających się na terenie Gminy. Reżyserem filmu, który trwa ok. 10 min. jest Maciej Maciejewski.
Film zajmuje około 10MB. Zapraszamy

 

Gmina Stronie Śląskie to niezwykle interesujące miejsce z bogatą historią i tradycją. Przed przyjazdem w Nasze strony zachęcamy Państwa do obejrzenia prezentacji Gminy Stronie Śląskie.

 

Polskie Radio Wrocław przeprowadziło kampanię reklamową Gminy Stronie Śląskie. Projekt Pt: „Do Nas na zimę - Stronie Śląskie” miał celu przybliżenie oferty zimowej turystom. Kampania składająca się z sześciu odcinków i rozmowy sponsorowanej trwała od 27 do 29 stycznia 2006 roku.

Poniżej mogą Państwo posłuchać audycji radiowych.

Bogdan Birówka
Licznik odwiedzin: 2362333 Projektowanie stron www Go3.pl
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu INTERREG III A Czechy-Polska